Europass osales IduEDU 2022 festivalil

26. aprillil 2022 toimus Tallinna Hariduskvartalis (Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool, Tallinna Keskraamatukogu) IduEDU festival, mille alateema oli sel aastal “Õnnelik õppija krihvli või tahvliga - kuidas säilitada enda vaimset heaolu, olla õnnelik ja leida tasakaalu tehnoloogiaga rikastatud ja traditsiooniliste õpikeskkondade ning õpimeetodite vahel?"


Festivalist võtsid töötoaga osa ka SA Kutsekoda välisprojektide spetsialist Heli Oruaas ning Europassi tark Dina Mikfeldt. Töötoa teema oli „Tulevikuametite Alias ja teised mõistatusmängud“. Töötoast osa võtnud õpetajad pidid mõistatama, millisel kvalifikatsiooniraamistiku tasemel võiks üks või teine amet asuda ja miks, pidid koostama liftikõne oma tugevustest ning selle põhjal kandideerima ametikohale, mis oli nende eest saladus, ning küsimuste abil mõistatama, millise ametikoha on loosiga tõmmanud nende paariline.


Need mängud on vaid mõned näited Kutsekoja, Haridus- ja Noorteameti ning tunnustatud karjääri- ja ettevõtlusõppe õpetajate koostöös loodud karjääriõppe ja ettevõtlusõpetuse õppevarast "Europass ja kvalifikatsiooniraamistik", mille abil mänguliselt elukestva õppe ning oskuste ja teadmiste esitlemise tähtsust III kooliastme ja gümnaasiumi õpilastele selgitada.
Osalejatele tutvustati ka Europassi digioskuste testi ning arutleti tulevikuoskuste olemuse üle.

Heli Oruaas
Välisprojektide spetsialist
Tel +372 679 1714
heli.oruaas@kutsekoda.ee